Connect with us
Επιμελητηρίο

Αθλητικά

Πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ξανά ο Φίλιππος Λυριντζής του Σ.Π.Ο.Κ. ”Ο Ευκλής”

Ανέβηκε

στις

Πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ξανά ο Φίλιππος Λυριντζής του Σ.Π.Ο.Κ. ''Ο Ευκλής'' 1
Κοινοποιησέ το

Πρωταθλητής Ελλάδος για ακόμη μια φορά αναδείχθηκε ο Κων/νος – Φίλιππος Λυριντζής του τμήματος αγωνιστικής ποδηλασίας του Σ.Π.Ο.Κ. ”Ο Ευκλής” αυτή τη φορά στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης (ΤΤ).

Στον αγώνα που έγινε στο Ρέθυμνο της Κρήτης το Σάββατο (15/6ου) οι ποδηλάτες ανηφόρισαν μέχρι την Μόνη Αρκαδίου, εκεί ο Λυριντζής έκανε τον ταχύτερο χρόνο και πήρε την φανέλα του Πρωταθλητή.

Μαζί του οι Σταύρος Κανελλόπουλος και Χρήστος Σαράντης έλαβαν την 10η και 8η θέση αντίστοιχα στις κατηγορίες τους.

Την αποστολή συνόδευσε ο Πάνος Βεργετόπουλος.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας μία πραγματική γιορτή του αθλήματος έλαβαν μέρος 104 ποδηλάτες-τισσες από όλη την Ελλάδα και είχαν την ευκαιρία να ανακαλύψουν το φυσικό κάλλος των περιοχών και να απολαύσουν τη φιλοξενία των ντόπιων και φυσικά να γνωρίσουν την Κρητική παράδοση.

Ας σημειωθεί ότι ο Λυριντζής στην κατηγορία του Μάστερ Α΄ είχε κατακτήσει τον τίτλο του Πρωταθλητή και την χρονιά 2022.

Η Διοίκηση του Σωματείου και οι συναθλητές του εύχονται τα καλύτερα με υγεία και πολλές έντονες ποδηλατικές συγκινήσεις.